Connect with us

Bank News

MHSAA Tournament: Best-best district semis

Senior Sean Cobb from Division 2 state contender Williamston, where he and Joseph Hahnenberg lead them in points and rebounds.

Division 1

  • Alpena 16-4 at Marquette 17-3, 6 pm
  • Orchard Lake St. Mary’s 13-7 vs. Waterford Mott 16-3, 5 pm at Bloomfield Hills
  • Northville 17-4 vs. North Farmington 13-7, 5 pm at Novi
  • Farmington 15-5 vs. Novi Catholic Central 14-6, 7 pm at Novi
  • Canton 20-1 vs. Westland John Glenn 12-8, 5 pm at Wayne Memorial
  • Ypsilanti 14-6 vs. Ypsilanti Lincoln 16-4, 7 pm at Belleville
  • Detroit Renaissance 16-4 vs. Detroit U-D Jesuit 19-2, 5 pm at Detroit Mumford
  • Roseville 16-4 at St. Clair Shores Lake Shore 17-3, 7:15 pm
  • Hudsonville 19-2 vs. Zeeland West 15-5, 7 pm at Jenison

Division 2

  • Ovid-Elsie 18-2 vs. Flint Powers 9-11, 7 pm at Mt. Morris
  • Godwin Heights 15-5 at Grand Rapids South Christian 18-3, 7 pm
  • Grand Rapids Christian 16-5 vs. Grand Rapids Catholic Central 18-2, 7 pm at Forest Hills Eastern
  • Coloma 16-4 at Stevensville Lakeshore 14-5, 5:30 pm
  • Holland Christian 16-4 vs. Hudsonville Unity Christian 19-2, 5:30 pm at Allegan
  • Chandler Park Academy 16-0 vs. Detroit Denby 8-12, 5:30 pm at Harper Woods
  • Yale 15-5 vs. Croswell-Lexington 14-6, 5:30 pm at Almont

Division 3

  • Rogers City 13-6 vs. Johannesburg-Lewiston 15-5, 7:30 at Lincoln Alcona
  • Montabella 14-6 vs. McBain 15-4, 6 pm at Beal City
  • Hemlock 14-6 vs. New Lothrop 16-5, 6 pm at Ithaca
  • Saginaw Valley Lutheran 18-3 vs. Reese 15-5
  • Homer 13-8 vs. Quincy 17-3, 7:30 pm at Reading
  • Petersburg-Summerfield 18-2 at Blissfield 12-8, 7 pm
  • Ravenna 15-6 vs. North Muskegon 19-1, 6 pm at Kent City
  • Pewamo-Westphalia 21-0 vs. Morley Stanwood 18-1, 8 pm at Carson City-Crystal
  • Cassopolis 19-1 at Marcellus 13-7, 7 pm
  • Schoolcraft 17-4 vs. Kalamazoo Hackett 17-3, 7:30 pm at Gobles

Division 4

  • Dollar Bay 16-4 at Chassell 16-5, 7:30 pm
  • Southfield Christian 15-6 vs. Frankel Jewish Academy 14-7, 6 pm at Bloomfield HIlls Roeper (district final)
  • Pentwater 14-7 vs. Walkerville 14-5, 7:30 pm at Mason County Eastern

 

 

 

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Recent Comments

Archives

More in Bank News